Katarzyna Groniec z zespołem - koncert z piosenkami Osieckiej - 19 XI, godzina 19.00

Nie muszę w zasadzie nic więcej pisać, bo Katarzyna Groniec, to marka sama w sobie. Jej nazwisko gwarantuje sztukę na najwyższym poziomie i to od wielu lat. Poszła własną artystyczna drogą, nie oglądając się na szeroko rozumianą popkulturę i od zawsze realizuje swoje projekty i pomysły. Koncert "ZOO" z piosenkami Agnieszki Osieckiej juz prezentowaliśmy (listopad 2015), ale - to ważne - ponieważ Kasia kończy grać ten projekt (nasz koncert będzie ostatnim z tego cyklu) postanowiliśmy go jeszcze raz, ostatni raz, pokazać tym, którzy nie dostali się na wcześniejszy koncert lub po prostu chcą to usłyszeć jeszcze raz. A jest co, bo Kasia wybrała takie piosenki Osieckiej, które nie sa ograne, nadała im własny sznyt i interpretację i zrobiła z tego spektakl o przywarach i emocjach. Wyjątkowo uroczy :)

Bilety po 80 zł, możemy sprzedać wyłącznie 100 sztuk, gdyż koncert będzie zrealizowany specjalnie, nieco inaczej niż inne, a także inaczej niż poprzedni - wymaga wielu siedzących i wygodnych miejsc...:)
Zatem ilość miejsc ograniczona, a rezerwacje można już składać: tel. 512170995

Czerwony Fortepian - wyjątkowy instrument

Czerwony Fortepian – to nie tylko miejsce, ale także realny, prawdziwy instrument, niestety dziś pełniący rolę wyłącznie pięknego, zabytkowego eksponatu. Fortepian zamilkł kilkadziesiąt lat temu, ale liczymy, że znajdzie się ktoś kto zajmie się jego renowacją, o ile to możliwe. Wieść niesie, ze fortepiany  wiedeńskiej firmy Pokorny od początku miały w sobie ukryte wady i niedoskonałości, stąd zbyt kosztowne były ich naprawy i produkcję w końcu wstrzymano. Stało się to ponad 120 lat temu i od tamtej pory fortepiany tej marki tułały się po świecie – trochę nieudane, ale jednak grające, zamieszkały w różnych domach Europy. Nasz pamięta czasy zaborów, pierwszej i drugiej wojny, okres PRL... Ostatnią renowację przeszedł w 1942 roku, ale do Polski przyjechał dużo wcześniej, bo w 1905 r. Potem się tułał i w końcu wylądował na śmietniku, gdzie cudem został odnaleziony.